POKON JESIENNE PROMOCJE

pokon jesien
Uniwersalny nawóz jesienny stosujemy do zasilania przed zimą roślin ogrodowych: iglaków, żywopłotów, drzew i krzewów owocowych oraz ozdobnych, a także wieloletnich kwiatów rabatowych i roślin cebulowych.
Jest to specjalny nawóz potasowy z dużą zawartością magnezu i siarki.
Składniki te, mają istotny wpływ na mrozoodporność roślin a także na ich kondycję i wysokość plonów w następnym sezonie.
Magnez zawarty w nawozie jesiennym POKON, w przeciwieństwie do wielu nawozów sztucznych z zawartością magnezu, pochodzi z naturalnego minerału – kizerytu.
NPK 0-0-30 + 10 MgO + 17 S

 

Pokon to marka doskonałych nawozów i środków do pielęgnacji roślin domowych i ogrodowych, produkowanych początkowo przez holenderską firmę Pokon & Chrysal, teraz Pokon Naturado BV już od 1929 roku. Nazwa – Pokon, pochodzi od symboli pierwiastków chemicznych, wchodzących w skład nawozów mineralnych – P2O5, K2O, N.

Początkowo pod nazwą Pokon sprzedawano tylko nawozy, w latach 90-tych linię tę poszerzano kolejno o środki ochrony roślin – Pokon STOP, mieszanki traw gazonowych i ziemie ogrodowe.

Od momentu powstania w 1929 firma stworzyła nowoczesny kompleks produkcyjny w Naarden (50 km od Amsterdamu) z oddziałami w kilku państwach europejskich – Niemczech, Francji i Belgii, a także w Stanach Zjednoczonych, Chinach i Kolumbii. Ponadto firma obecna jest w wielu krajach na świecie poprzez swoich dystrybutorów.

Produkty firmy Pokon Naturado BV są efektem wielu lat badań i doświadczeń. Stale wprowadzane są nowe wyroby w odpowiedzi na oczekiwania rynku. Rezultatem jest szeroka gama preparatów powstałych w trosce o rośliny domowe, ogrodowe i kwiaty cięte.

Comments are closed.